19:30 Deuren
20:30 Simone Milsdochter
21:30 Aftertalk
A-kaarten met kansentarief zijn geldig voor deze voorstellingen.
Timings zijn steeds onder voorbehoud.
Een Covid Safe Ticket is vereist voor deze voorstelling.
Lees alles over het CST in Arenberg hier.
Apate spreekt
Een monoloog over waarheid en leugen
Gespeeld door Simone Milsdochter en geschreven door Alicja Gescinska.
De godin van de leugen en de misleiding keert terug op aarde om de mensheid aan te spreken. Apate is het beu om alsmaar beschimpt en verwenst te worden. De leugen zou niet deugen, en wordt zelfs als het grootste kwaad bezien. Zij zou de reden zijn voor corrupte politiek, gebroken liefdes, ontwrichte samenlevingen. Maar is dat werkelijk zo? Hoe zouden onze levens eruitzien zonder de mogelijkheid om elkaar te misleiden?
Op scherpe wijze fileert Apate het menselijke onvermogen om de leugen naar waarde te schatten. Nu eens misprijzend, dan weer vol mededogen gaat ze tekeer tegen de mensheid die de waarheid verafgoodt. Ze legt uit waarom onze blinde focus op waarheid, wetenschap en rationaliteit het leven verziekt. Ze schudt ons wakker, schuurt tegen onze gangbare opvattingen en licht toe waarom de leugen van alle deugden de meest onderschatte is.
Apate spreekt is een aangrijpende en urgente monoloog over de leugen als deugd en een ontroerend pleidooi voor de liefde, de schoonheid en de kunst.
+ Aftertalk en signeersessie met actrice Simone Milsdochter en auteur Alicja Gescinska.
De monoloog is ook beschikbaar als boek. Meer info »
Credits
Tekst: Alicja Gescinska
Spel: Simone Milsdochter
Vorm: Christophe Engels
Muziek: Joris Caluwaerts
Oeil Extérieur: Peter Seynaeve
Met de steun van
Vlaanderen
Reeds afgelopen
- vrijdag 18 februari 2022 - 20:30 - 21:30
- donderdag 17 februari 2022 - 20:30 - 21:30